Szkoła językowa - AKTUALNOŚCI 

692-652-642

AKTUALNOŚCI

Półkolonie w Oxword Academy cz.3

 

#Dzień Trzeci 8 sierpnia

 

Dzień rozpoczęliśmy od spotkania na dywanie, gdzie w ruch poszły gry planszowe, ale najbardziej wyczekiwanym punktem dnia były warsztaty z Robotyki Lego. Dzieci wybrały spośród wielu projektów, ten jeden, które same zbudują. Budowanie dla niektórych okazało się nie takie proste jak z początku myślały, więc trzeba było włożyć spory wysiłek, aby potem cieszyć się, kiedy samochody, maszyny inne kreatywne obiekty zostały wprawione w ruch.

 

 

 

Ale to nie koniec atrakcji. Następnie spróbowały swoich sił w języku hiszpańskim. Licząc do 10, poznając piosenkę “ SiSiSi NoNoNo” oraz pierwsze podstawowe zwroty, Hello - Hola  

Good day!-  ¡Buenos días!

Good evening! - ¡Buenas tardes!

See you later!-  ¡Hasta luego!

 

Goodbye - Adiós

 

 

Półkolonie 2018 w Oxword Academy cz 2

#Dzień Drugi 7 sierpnia

Nasz drugi dzień spędziliśmy w Centrum Nauki Leonarda Da Vici, gdzie dzieci zgłębiały tajemnice ludzkiego ciała, sprawdzając jednocześnie pojemność swoich płuc, swoje możliwości w biegu na czas, czy jak długo utrzymają się wisząc na drabinie. Co więcej, mogły sprawdzić nad jakimi projektami pracował Leonardo Da Vinci, jak trudno poruszać się niepełnosprawnej osobie na wózku inwalidzkim i dużo innych ciekawostek. Spędziliśmy również czas na warsztatach edukacyjno- chemicznych, gdzie dzieci się dowiedziały się o budowie naszego uzębienia, dlaczego istotne jest mycie zębów, co to jest odczyn kwaśny, zasadowy i jak on ma wpływ na nasze szkliwo. Na koniec wszyscy wykonali swoją własną pastę eco. 

      

Co to był za dzień!

Co to był za dzień!

 

Dnia 12 czerwca uczeń szkoły Oxword Academy - Antoś obchodził 5 urodziny.

 

Tego dnia wybraliśmy się z Misiem Teddy Eddie do przedszkola, aby zrobić mu niespodziankę!

 

Były życzenia urodzinowe oraz przepyszny tort.

 

 

 

Nie zabrakło również zabaw i piosenek przygotowanych przez dzieci.

 

 

Gwoździem programu jednak było “Despacito”, które poprowadził Antoś. Dla naszego Misia zatańczenie tego przeboju  było to nie lada wyzwaniem, tak się rozbawił, że trzeba było go siłą wyciągać :)

Sami zobaczcie!

  Półkolonie 2018 w Oxword Academy

#PIERWSZY DZIEŃ 6 Sierpień

Rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych

             

Następnie udaliśmy się do parku na angielski w plenerze, gdzie ćwiczyliśmy słownictwo

    

Robiło się coraz cieplej, więc dla ochłody wskoczyliśmy do wody 

    

Po intensywnych wygibasach wodnych udaliśmy się na posiłek do restauracji Prosecco, gdzie challengem było zjedzenie dwudaniowego obiadu. A na koniec dnia przemiła niespodzianka - odwiedził nas Michał Fabiszewski finalista programu Master Chef 2016. Opowiedział o swojej przygodzie w programie, spełnianiu własnych marzeń oraz jak pomogła mu znajomość języka w odniesieniu sukcesu. Pytań dzieci nie było końca i nie chciały rozstawać się z naszym gościem.

    

 

 

 

PÓŁKOLONIE