Co to jest “Czytanie na Dywanie”? O co chodzi z tym czytaniem? Czy moje 6 letnie dziecko też się nadaje na takie zajęcia? – pytają rodzice

Zamierzeniem szkoły językowej Oxword Academy w Kozienicach jest nie tylko nauka języka sama w sobie, ale również wszechstronny rozwój dziecka, pozwalający mu na zdobycie wiedzy oraz umiejętności wymaganych w tak szybko zmieniających się realiach naszego świata. Jesteśmy też świadomi tego, iż im więcej kontaktu z językiem tym szybciej utrwalany jest język i widzimy własne postępy. Dlatego też nasz szkoła językowa jako jedyna w Kozienicach organizuje warsztaty na których wprowadzamy czytanie globalne już od 6 roku życia. Zajęcia prowadzone są na podstawie książek Usbourne – książeczki których celem nadrzędnym jest stopniowe wprowadzanie dziecka w świat czytania. Jak to działa?

Książki są zaprojektowane jak klocki, z których stopniowo budujemy płynność w czytaniu w języku angielskim. Najważniejsze jest stopniowe przechodzenie z poziomu na poziom. Każda z książeczek zawiera jeden nowy dźwięk na którym skupiona jest wymowa, a przy tym powtarzamy inne poznane wcześniej. Dziecko ma do przeczytania swoją rolę, więc uważnie słucha i śledzi tekst. Zaangażowanie ucznia w zajęciach jest tutaj najistotniejszym elementem, gdyż rozwija koncentrację oraz pewność siebie. Książeczki są napisane z humorem, przekazują wiedzę o otaczającym świecie, pobudzają wyobraźnię a przede wszystkim uczą różnych wartości życiowych np. jak odróżnić dobro od zła, co to jest przyjaźń, miłość czy empatia. A wszystko to przy nauce języka angielskiego i fantastycznej atmosferze.Już dzisiaj wiemy, że język angielski stał się językiem globalnym i wymagany jest na całym świecie, dlatego warto być z nami i pozwolić dziecku na poznawanie świata i języka angielskiego u nas w szkole językowej w Kozienicach.

Zapraszamy! 🙂