Jak liczne są grupy?
Półkolonie organizowane są w grupach do 15 osób.

W jakim wieku są dzieci?
od 6 do 12 lat .

Czy dzieci 6-letnie są w tej samej grupie co 11-letnie?
Prowadzimy półkolonie dla dzieci od 6 do 12 roku życia. Wszyscy znajdują się razem w grupie, co jest wyjątkową okazją do nauki funkcjonowania w zróżnicowanym środowisku. Dzieci w szkole uczą się konkretnych treści dostosowanych do ich rozwoju psychofizycznego np. nauka pisania liter, czytania czy mnożenie i dzielenie. Jednak na naszych półkoloniach zajęcia są dostosowane do każdego wieku i mają za zadanie inspirować. Zgodnie z metodą Montessori starsze dzieci uczą się odpowiedzialności, uważności, dbania o inne osoby podczas opieki nad młodszymi, a maluchy podpatrują starsze dzieci i uczą się poprzez obserwację, jak starsi radzą sobie z różnymi problemami. Na co dzień rzadko mają możliwość obcowania z osobami w innym wieku. Staramy się, by grupy liczyły zawsze maksymalnie 15 osób, co umożliwia znalezienie sobie przez dziecko kolegi lub koleżanki oraz lepsze poznanie innych uczestników.

Czy małe dziecko da sobie radę/ czy duże nie będzie się nudzić?
Staramy się tak ułożyć program, aby był atrakcyjny dla każdego dziecka.

Czy są dodatkowe opłaty?
Rodzic nie ponosi żadnych dodatkowych opłat.

Opłacając turnus rodzic w tej cenie otrzymuje:
opiekę nad dzieckiem prowadzoną przez kwalifikowaną kadrę od 9:00 – 15:30
pewność zgłoszenia turnusu do bazy danych wypoczynku
drugie śniadanie (owoce) plus woda, obiad dwudaniowy plus napój
wycieczka jednodniowa
ubezpieczenie NW
warsztaty o różnej tematyce
gość specjalny
język angielski
język hiszpański
sportowe wyczyny
własne DIY – czyli zrób to sam

Czy dzieci będą jeździć na wycieczki ?

Na każdym turnusie mamy jednodniowe wycieczki

Czy będzie ruch na świeżym powietrzu czy dzieci będą siedziały w salach?
Jeżeli pogoda dopisze to staramy się, aby nawet zajęcia językowe odbywały się na powietrzu, nie wspominając, iż poruszamy się po mieście pieszo np idąc na obiad czy basen.

Ile jest posiłków?
Dzieci dostają drugie śniadanie (owoce) plus woda oraz obiad dwudaniowy plus napój.

Czy przestrzegacie diety dla dzieci alergicznych?
Tak, dziecko ma przygotowywany oddzielny posiłek dostosowany indywidualnie.

Czy rodzeństwo dostaje zniżkę?
Dla rodzeństw mamy przygotowaną zniżkę.

Kto prowadzi zajęcia?
Zajęcia prowadzą doświadczeni pedagodzy z kwalifikacjami. Dzieci są przez cały czas trwania zajęć pod opieką 1 wychowawcy. Dodatkowo na każdej półkolonii jest kierownik, który sprawuje opiekę merytoryczną nad wychowawcą. Zajęcia programowe mogą być prowadzone także przez specjalistów z danych dziedzin (gości odwiedzających zajęcia czyli „mistrzów”), w takim przypadku dzieci są pod opieką trzech osób.

Czy półkolonie są zgłaszane do kuratorium oświaty?
Każdy turnus zgłaszany jest do Kuratorium Oświaty, przez co mają Państwo gwarancję, że wszystkie należne procedury bezpieczeństwa będą kontrolowane przez właściwy urząd

Jaki wygląda ramowy plan dnia?
9.00-9.30 spotkanie na dywanie
9.30-11.00 Warsztaty tematyczne
11.00-11.30 drugie śniadanie
11.30-13.30 Warsztaty językowe
13.30-14.30 obiad
14:30-15:30 Warsztaty DIY- zrób to sam

Jeśli w grupie nie ma już miejsc i nie mogę zapisać dziecka?
Wpisujemy dziecko na listę rezerwową i w momencie zwolnienia się miejsca kontaktujemy się z Państwem.